Wpadł w ręce policjantów bo przekroczył podwójną ciągłą i był na dożywotnim zakazie kierowania pojazdami

31-letni kierujący mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński wpadł w ręce policjantów, bo wyprzedzał inny pojazd na podwójnej ciągłej. Podczas czynności okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Oprócz popełnionego wykroczenia załapał się na przestępstwo z art. 244 kk.
REKLAMA

Wczoraj (tj. 30.09.2020 r.) kilka minut przed 08:00 policjanci ruchu drogowego nadzorowali odcinek drogi krajowej nr 51 w okolicach miejscowości Miłogórze. Zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi A4, którego kierujący wyprzedzał inny pojazd w miejscu do tego niedozwolonym tj. nie stosując się do znaku P4 tzw. „linia podwójna ciąga”. Po sprawdzenie w policyjnych bazach danych okazało się, że to nie jedyne przewinienie 31-letniego kierującego. Od 2016 roku posiada on bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zdobył go kierując pojazdem pod działaniem alkoholu.

Oprócz popełnionego wykroczenia z art. 92 § 1kw za które został ukarany mandatem karny kredytowanym w wysokości 200 zł odpowie też za przestępstwo z art. 244 kk „niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu (…).

Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
5784
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lidzbarku